Menu Zamknij

Zakładanie i pielęgnacja trawników

Od samego początku naszej działalności specjalizujemy się w zakładaniu trawników.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo trawniki zakładane metodą klasyczną – z siewu oraz  układane z rolki.

Stosujemy trawy wysokiej jakości dotyczy to zarówno nasion oraz trawy z rolki,(trawa z rolki wycinana jest  tego samego dnia, w którym następuje ułożenie)

Prace jakie zawarte są w cenie 1 m2 obejmują:

Przygotowanie podłoża pod siew/ułożenie rolki

– rekultywacja podłoża GLEBOGRYZARKĄ SEPARACYJNĄ dzięki której założenie ogrodu trwa o wiele krócej niż przy użyciu tradycyjnych metod.

niwelacja terenu do uzyskania odpowiedniego kształtu podłoża.

  • niwelacja mechaniczna

  • niwelacja ręczna 

wałowanie oraz grabienie (uzyskanie równej powierzchni).

PIELĘGNACJA

Zadbamy aby każdy powierzony nam trawnik wyglądał pięknie, zdrowo, równo, zielono i gęsto.

Wertykulacja –to proces, w którym przy pomocy odpowiednich narzędzi WERTYKULATOR BILLY GOAT  usuwamy  mech i zbity filc, który powstaje w okresie intensywnego użytkowania trawnika i koszenia. Czasem jest go tak dużo, że trawa nie chce rosnąć. Dodatkowo podczas wertykulacji, oprócz usuwania filcu, nacina się powierzchniowo darń, dzięki czemu do trawnika dociera więcej wody, a trawa lepiej się korzeni, bo ma sporo wolnej przestrzeni. Dlatego ten zabieg jest tak niezbędny dla zapewnienia zdrowotności trawnikowi. Po wertykulacji wszystkie materiały usunięte z trawnika dokładnie odkurzymy.

Aeracja – zabieg przeprowadzany na zwięzłych glebach oraz na starych trawnikach, poprzez nakłuwanie i przesypywanie nakłuć żwirem, dostarczany jest tlen do korzeni traw, a woda łatwiej odparowuje nie powodując gnicia darni.

Nawożenie – w każdej porze roku trawnik wymaga innego nawożenia, stała kontrola nad zasobnością i odczynem gleby pozwala uzyskać darń doskonałej jakości.

Opryski – stosowane w ostateczności, zwalczają uporczywe chwasty dwuliścienne, skrzypy oraz mech, rozwiązują również problem szkodników i chorób grzybowych traw.

Odkurzanie – Po wertykulacji wszystkie materiały usunięte z trawnika dokładnie odkurzymy.