Menu Zamknij

Firma HORTUS oferuje Państwu usługi maszyną wielofunkcyjną Toro Dingo dzięki której założenie ogrodu trwa o wiele krócej niż przy użyciu tradycyjnych metod.
Maszyna jest niezastąpiona przy:

  • zakładaniu trawników,
  • rekultywacji
  • niwelacji terenu

Niwelacja terenu to proces, który pozwala uzyskać wybraną gładkość obrabianej powierzchni. Przeprowadzając tego typu proces, pozbędziemy się wszelkich nierówności, które mogłyby utrudniać założenie trawnika lub też obniżać jego walory estetyczne. Powstałe podczas pracy rowy zostają od razu wypełnione, bez potrzeby ponownego stosowania urządzenia na tym terenie. Znacząco przyspiesza i usprawnia to realizację zlecenia, a także daje rewelacyjny efekt końcowy. Jeśli potrzebna Państwu profesjonalna niwelacja terenu w Słupsku, na terenie województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego , przy większych inwestycjach na terenie całej Polski, zapraszamy do kontaktu!

Oferta dotyczy ogródków działkowych i przydomowych , działek zabudowanych gdzie ze względu na małą przestrzeń manewrowanie ciężkim sprzętem jest niemożliwe.

Oferta ta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i do profesjonalnych firm ogrodniczych, które dążą do zwiększenia wydajności pracy.

Kultywator gleby (glebogryzarka separacyjna) – przygotowuje podłoże w jednym przejeździe. Z łatwością wzrusza warstwę gleby o grubości do 14 cm. Regulowana listwa wyrównująca i uzębienie „spulchniają” glebę, pozostawiając za sobą znakomite środowisko do kiełkowania świeżych nasion lub położenia darni. Zagrzebuje kamienie, bryłki iłu, odpadki i trawę.

 

Niwelator – wyrównuje, wygładza i rozprowadza wierzchnią warstwę gleby i innych materiałów tworzących nawierzchnię. Dodatkowo sprawnie wypełnia powstałe rowy za jednym przejściem urządzenia.

 

Grabie mechaniczne- to idealne narzędzie do przygotowywania gleby do wysiewu lub ułożenia gotowej trawy w rolkach. Bęben obrotowy wyposażony w zęby z węglików spiekanych o regulowanej wysokości za jednym przejazdem rozdrabnia zbryloną ziemię, ścina miejsca wyniosłe i wypełnia zagłębienia. Bęben obrotowy usuwa kamienie i śmieci, pozostawiając powierzchnię z niewielkimi zagłębieniami, idealną do utrzymywania wilgoci. Odwracalne płyty końcowe umożliwiają wykonywanie pracy do przodu i do tyłu. Regulowane jarzmo umożliwia przesunięcie o 20°.

Siewnik mechaniczny 

Cztery czynności w jednym cyklu roboczym

• Wstępne wyrównywanie podłoża – wałek do wyrównywania, wstępnego rozdrabniania większych brył ziemi, aby nasiona nie wpadały za głęboko, a następnie nie zostały przykryte zbyt dużą warstwą ziemi.

• Wysiewanie – wysiewanie nasion odbywa się za pomocą elastycznej szczotki perlonowej, niewrażliwej na działanie ciał obcych. Możliwość ustawienia ciężaru na skali.

• Rozprowadzanie-wałek do robienia otworów z własnym napędem pracuje bez zakłóceń przy wykorzystaniu własnej kratki czyszczącej, także na podłożach kamienistych, zbrylonych i wilgotnych – dużo bardziej równomiernie niż pozostawiające bruzdy grabie i brony.

• Ubijanie – wałek dociskowy równomiernie dociska nasiona do podłoża powodując ich szybsze kiełkowanie.